WhatsApp
Telefon
Alerji Testi

Alerji Testi

Alerji Çeşitleri Nelerdir?

Alerji problemi ile karşı karşıya kalınması durumunda uzman hekim kontrolünde yapılır. Bu alerji testi sayesinde hastanın vereceği alerjen maddeye tepkisini ölçmek mümkündür. Alerji şüphesi ile karşı karşıya kalındığında bu maddenin ne olduğu ve maddenin tepki miktarını tespit edebilmeye yardımcı olur.

Geniş çaplı bir şekilde alerjinin tespit edilmesi için 3 farklı test uygulanabilir. Bunlar; deri delme (Prick) testi, kan testi ve yama testi olarak ele alınır. Yiyeceklere, ev akarlarına ve ev tozlarına karşı alerji olabilir. Ayrıca polen alerjileri de özellikle ilkbahar aylarında çok fazla görülebilen alerji çeşitleridir.

Alerji, vücudun aslında zararlı olmayan bazı maddelerden veya hava şartlarından etkilenmesi ve aşırı reaksiyon göstermesidir.

Normalde vücudu koruyan bağışıklıksistemi, bazı insanlarda zararlı olmayan birtakım maddelere karşı da aşırı yanıt verir. Bu reaksiyonlara “aşırı duyarlılık” ya da “alerji” adı verilir. Alerjik reaksiyona yol açan maddelere “alerjen” denir.

En çok sorulan alerji testleri ise besin alerjisi, toz alerjisi, süt alerjisi, bebeklerde gıda alerjisi, balık alerjisi, laboratuvar akar alerjisi, küf alerjisi, yetişkinlerde gıda alerjisi,

ilaç alerjisi, antibiyotik alerjisi, çikolata alerjisi, kakao alerjisi, maya alerjisi, gluten alerjisi, slikon alerjisi, latex alerjisi, alerjenler, benzer tip konularda alerjen

Laboratuvarımızda alerji testleri için bilgi alabilir ve tahlil verebilirsiniz.

 

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık